Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 15. srpna 2022 Hana

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Igor Indruch

Mýtné smysl má

A ten systém nemá sloužit pouze k výběru mýtného. Má i další funkce směřující k řízení a plynulosti silničního provozu. Navíc brzby budou pro kamiöny povinné jednotky s GPS, takže budou zpoplatněny i mimo dálnice.

Problém je opravdu v tom, jaký systém a jakým způsobem se u nás implementoval. Proč se zvolila zastaralá technologie místo rovnou těch GPS, jak byla napsána smlouva atd.... ale to je stará známá píseň, že... :-(

0/0
1.2.2012 17:21

Martin V2

Re: Mýtné smysl má

Jaký má význam vybírat za nákladní auta speciální daň? Další skryté zdanění prostého lidu nebo si snad myslíte, že se to do koncových cen výrobků nepromítne?

+2/0
1.2.2012 18:41

PanPredseda PP-1

Zelený poudačky

Do těch předraženejch pohonejch hmot nám zelení "lidumilové" lejou biosvinstva, který ty PHM ještě víc prodražujou, ničej motory a jejich výroba je méně ekologická než výroba PHM z ropy.

"Díky" Rv EU Rv

+1/0
1.2.2012 16:58

David Hynek

Re: Zelený poudačky

Jsem u Zelených, ale v tomto s Vámi souhlasím. Ale můžu Vás uklidnit, tohle nemají na svědomí, Zelení nikde v EU. Tohle si prosadili lobisté a na ně napojení politici, co pak pumpují rozpočty o dotace na pěstování řepky, nebo lihu. Místo snah o nějaké procenta čehokoliv v čemkoliv, by se mělo jít cestou úspor. Už teď se vyrábí motory se spotřebou kolem 3,5l/100km... tudy by měla vést cesta... ale obávám se, že jak bude mít půlka lidí takováto "šetrná" auta, dorovnají cenu PHM, aby byli na "svých"... tedy, že benzín bude stát 70Kč

+1/0
1.2.2012 17:09

Wolf778

Re: Zelený poudačky

Kdybyste alespoň nelhal, když už jste u těch Zelených.

 

"Strana zelených bude prosazovat schválení nové energetické politiky, která stanoví cíl 12 % podílu z obnovitelných zdrojů energie u nás do roku 2015. Přijetím zákona o výkupu energie z obnovitelných zdrojů podle německého vzoru budeme chtít vytvořit stabilní podmínky pro jejich rychlý rozvoj. Budeme hledat další cesty, jak co nejlépe podpořit využití potenciálu větrné energie, biomasy v podobě odpadních surovin i pěstování rychle rostoucích dřevin, sluneční energie..."

 

Schválně zkuste hádat, odkud jsem to zkopíroval. Můžete třikrát. Jak jste si to napsali do programu, tak jste také hlasovali - pro solární zlodějinu i pro přimíchávání biopaliv, pěkně po německém vzoru. Bursík pro, Liška pro, Rabas pro, jediná Katka Biomasa se zdržela; zřejmě v poslední den mandátu utrpěla jeden ze svých pověstných výpadků paměti. Ovšem v předešlém hlasování, které tu poslední schůzi umožnilo, byla se svými zelenými soudruhy jednotná.

+1/0
1.2.2012 17:47

Wolf778

Re: Zelený poudačky

Faktem je, že Zelení v tom po sehrání své tragikomické role užitečných idiotů zdaleka nezůstali sami a přičinili se i ostatní poslanci napříč celým politickým spektrem.

 

Spotřeba kolem 3,5l/100km? Čeho - benzínu nebo nafty? Kde - na dálnici nebo ve městě? Existují jisté fyzikální limity a představa, že budete po městě pohybovat 1,5 tuny hmoty za 3,5 l benzínu na 100 km je spíš z říše science fiction.

0/0
1.2.2012 17:55

lynda

Re: Zelený poudačky

mate naprostou pravdu.

0/0
1.2.2012 17:11

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz